1515 38TH ST

Orlando, Florida 32839 · Orange County · Parcel 032329018311130

$39 823
Assessed Value
$157 360
Market Value
Annual Tax
$14 823
Taxable Value
Ownership
OwnerMONTANEZ JOSE A
Mailing Address1515 38TH ST ORLANDO FLORIDA 32839
Property Details
Year Built1954
Living Area1 475 sq ft
Lot Size6 637 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Just (Market) Value$157 360
Assessed Value$39 823
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 823