1404 35TH ST

Orlando, Florida 32839 · Orange County · Parcel 032329018293030

$32 497
Assessed Value
$142 010
Market Value
Annual Tax
$7 497
Taxable Value
Ownership
OwnerALVARADO CARLOS R
Mailing Address1404 35TH ST ORLANDO FLORIDA 32839
Property Details
Year Built1951
Living Area971 sq ft
Lot Size6 751 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Just (Market) Value$142 010
Assessed Value$32 497
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 497