1375 SHERMAN ST

Orlando, Florida 32828 · Orange County · Parcel 192232248400300

$41 425
Assessed Value
$186 270
Market Value
Annual Tax
$16 425
Taxable Value
Ownership
OwnerSAVAGE JOHN E
Mailing Address1375 SHERMAN ST ORLANDO FLORIDA 32828
Property Details
Year Built1992
Living Area1 484 sq ft
Lot Size22 913 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$95 000
Just (Market) Value$186 270
Assessed Value$41 425
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 425
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2025 14