1301 SHERMAN ST

Orlando, Florida 32828 · Orange County · Parcel 192232248400340

$30 035
Assessed Value
$151 850
Market Value
Annual Tax
$5 035
Taxable Value
Ownership
OwnerUNCAPHER PAMELA A LIFE ESTATE
Mailing Address1301 SHERMAN ST ORLANDO FLORIDA 32828
Property Details
Year Built1968
Living Area1 440 sq ft
Lot Size22 913 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$95 000
Just (Market) Value$151 850
Assessed Value$30 035
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 035
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $100 14