6904 CORTEZ RD W LOT 28

BRADENTON, Florida 34210 · Manatee County · Parcel 5162901002

$32 607
Assessed Value
$47 591
Market Value
Annual Tax
$7 607
Taxable Value
Ownership
OwnerHORNOR, BUCKNER W
Mailing Address6904 CORTEZ RD W 28 BRADENTON FL 34210
Property Details
Year Built1967
Living Area672 sq ft
Lot Size2 875 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Land Value$25 075
Just (Market) Value$47 591
Assessed Value$32 607
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 607