6904 CORTEZ RD W LOT 18

BRADENTON, Florida 34210 · Manatee County · Parcel 5162900608

$40 637
Assessed Value
$44 505
Market Value
Annual Tax
$29 671
Taxable Value
Ownership
OwnerCARNEY, JAMES D
Mailing Address6904 CORTEZ RD W 18 BRADENTON FL 34210
Property Details
Year Built1973
Living Area384 sq ft
Lot Size2 875 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Land Value$25 075
Just (Market) Value$44 505
Assessed Value$40 637
Exemptions-$10 966
Taxable Value$29 671