6872 WHITMAN CT

SARASOTA, Florida 34243 · Manatee County · Parcel 6617723058

$28 553
Assessed Value
$148 750
Market Value
Annual Tax
$3 553
Taxable Value
Ownership
OwnerSHRIMPLIN, GREGORY
Mailing Address6872 WHITMAN CT SARASOTA FL 34243
Property Details
Year Built1973
Living Area1 365 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$148 750
Assessed Value$28 553
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 553