601 CRETE CT

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 5867008759

$40 067
Assessed Value
$56 224
Market Value
Annual Tax
$15 067
Taxable Value
Ownership
OwnerJAYME, NANCY H
Mailing Address601 CRETE CT BRADENTON FL 34207
Property Details
Year Built1974
Living Area720 sq ft
Lot Size5 541 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Land Value$35 700
Just (Market) Value$56 224
Assessed Value$40 067
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 067