4611 18TH ST W

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 5214500000

$49 595
Assessed Value
$131 008
Market Value
Annual Tax
$24 595
Taxable Value
Ownership
OwnerKRONENWETTER, JASON E
Mailing Address4611 18TH ST W BRADENTON FL 34207
Property Details
Year Built1959
Living Area1 060 sq ft
Lot Size10 074 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$54 400
Just (Market) Value$131 008
Assessed Value$49 595
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 595