57 SEMINOLE DR

BRADENTON, Florida 34208 · Manatee County · Parcel 1140600006

$31 450
Assessed Value
$101 229
Market Value
Annual Tax
$1 450
Taxable Value
Ownership
OwnerSANGMON VALLEY PROPERTIES LLC
Mailing Address267 CYPRESS POINT PETERSBURG IL 62675
Property Details
Year Built1925
Living Area505 sq ft
Lot Size1 786 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$61 200
Just (Market) Value$101 229
Assessed Value$31 450
Exemptions-$25 000
Taxable Value$1 450
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $30 000 01