2705 9TH AVE E

BRADENTON, Florida 34208 · Manatee County · Parcel 1160800007

$35 584
Assessed Value
$155 623
Market Value
Annual Tax
$10 584
Taxable Value
Ownership
OwnerNIEVES, JOSE C
Mailing Address2705 9TH AVE E BRADENTON FL 34208
Property Details
Year Built1960
Living Area836 sq ft
Lot Size6 480 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$65 450
Just (Market) Value$155 623
Assessed Value$35 584
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 584