2105 CANAL DR UNIT B6

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 6136702633

$39 816
Assessed Value
$79 900
Market Value
Annual Tax
$14 816
Taxable Value
Ownership
OwnerDENTLER, RICHARD LEE
Mailing Address2105 CANAL DR UNIT B6 BRADENTON FL 34207
Property Details
Year Built1972
Living Area576 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$79 900
Assessed Value$39 816
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 816