15307 ANCHORAGE PL

LAKEWOOD RANCH, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 588815469

$3 447 425
Assessed Value
$3 447 425
Market Value
Annual Tax
$3 447 425
Taxable Value
Ownership
OwnerBURROWS, FREDERICK R JR
Mailing Address15307 ANCHORAGE PL LAKEWOOD RANCH FL 34202
Property Details
Year Built2024
Living Area6 245 sq ft
Lot Size30 620 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$518 500
Building Value$2 928 925
Just (Market) Value$3 447 425
Assessed Value$3 447 425
Taxable Value$3 447 425
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $6 275 000 01