19464 GANTON AVE

BRADENTON, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 331931709

$3 610 471
Assessed Value
$3 610 471
Market Value
Annual Tax
$3 610 471
Taxable Value
Ownership
OwnerBOROUGHS, TIMOTHY A
Mailing Address7 CAMPO PKWY WESTPORT CT 06880
Property Details
Year Built2024
Living Area5 676 sq ft
Lot Size36 935 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$824 925
Building Value$2 785 546
Just (Market) Value$3 610 471
Assessed Value$3 610 471
Taxable Value$3 610 471
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $5 700 000 01