1231 68TH AVENUE DR W

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 6510810101

$44 415
Assessed Value
$105 400
Market Value
Annual Tax
$19 415
Taxable Value
Ownership
OwnerCARTWRIGHT, ROBERT J
Mailing Address1231 68TH AVENUE DR W BRADENTON FL 34207
Property Details
Year Built1981
Living Area700 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$105 400
Assessed Value$44 415
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 415