919 GREEN ST E

LEHIGH ACRES, Florida 33974 · Lee County · Parcel 114527L4140560350

$312 264
Assessed Value
$312 264
Market Value
Annual Tax
$287 264
Taxable Value
Ownership
OwnerVERDECIA JORGE L
Mailing Address919 GREEN ST E LEHIGH ACRES FL 33974
Property Details
Year Built2024
Living Area3 008 sq ft
Lot Size11 238 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$15 343
Building Value$296 921
Just (Market) Value$312 264
Assessed Value$312 264
Exemptions-$50 722
Taxable Value$287 264
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $398 900 01