12371 AMBER WAVES RD

LEHIGH ACRES, Florida 33974 · Lee County · Parcel 174527L2270001210

$359 967
Assessed Value
$359 967
Market Value
Annual Tax
$334 967
Taxable Value
Ownership
OwnerORJUELA OSCAR EMILIO CHINCHIL
Mailing Address12371 AMBER WAVES RD LEHIGH ACRES FL 33974
Property Details
Year Built2024
Living Area3 423 sq ft
Lot Size8 595 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$84 788
Building Value$275 179
Just (Market) Value$359 967
Assessed Value$359 967
Exemptions-$50 722
Taxable Value$334 967
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $400 000 01
1 de junio de 2024 $1 003 708 05