7514 NEEDLE LEAF PL 49

TAMPA, Florida 33617 · Hillsborough County · Parcel 1928271KP000000000490U

$42 922
Assessed Value
$79 639
Market Value
Annual Tax
$17 922
Taxable Value
Ownership
OwnerHALE FAITH MARIE
Mailing Address7514 NEEDLE LEAF PL APT 49 TAMPA FL 33617
Property Details
Year Built1981
Living Area723 sq ft
Lot Size478 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Land Value$100
Just (Market) Value$79 639
Assessed Value$42 922
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 922