12704 N 57TH ST

TAMPA, Florida 33617 · Hillsborough County · Parcel 1928101H9000000127040U

$49 563
Assessed Value
$143 944
Market Value
Annual Tax
$24 563
Taxable Value
Ownership
OwnerPEARSELL ANGELA
Mailing Address12704 N 57TH ST TAMPA FL 33617
Property Details
Year Built1985
Living Area1 228 sq ft
Lot Size698 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Land Value$100
Just (Market) Value$143 944
Assessed Value$49 563
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 563