6207 ORAN ST

TAMPA, Florida 33610 · Hillsborough County · Parcel 1928331M1000000000200U

$48 038
Assessed Value
$202 408
Market Value
Annual Tax
$23 038
Taxable Value
Ownership
OwnerWILLIAMS ANEDRA
Mailing Address6207 ORAN ST TAMPA FL 33610
Property Details
Year Built2007
Living Area1 224 sq ft
Lot Size7 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 500
Just (Market) Value$202 408
Assessed Value$48 038
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 038