6010 N 49TH ST

TAMPA, Florida 33610 · Hillsborough County · Parcel 1928331M2000000000111U

$34 597
Assessed Value
$162 059
Market Value
Annual Tax
$9 597
Taxable Value
Ownership
OwnerALVAREZ G
Mailing Address6010 N 49TH ST TAMPA FL 33610
Property Details
Year Built1959
Living Area853 sq ft
Lot Size20 615 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$119 258
Just (Market) Value$162 059
Assessed Value$34 597
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 597