3614 E MCBERRY ST

TAMPA, Florida 33610 · Hillsborough County · Parcel 19290549X000000000300A

$39 489
Assessed Value
$151 721
Market Value
Annual Tax
$14 489
Taxable Value
Ownership
OwnerHENDERSON STEPHANIE
Mailing Address3614 E MCBERRY ST TAMPA FL 33610
Property Details
Year Built1940
Living Area1 098 sq ft
Lot Size5 406 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$65 521
Just (Market) Value$151 721
Assessed Value$39 489
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 489