3217 AZALEA BLOSSOM DR

PLANT CITY, Florida 33567 · Hillsborough County · Parcel 21291393300000F000070P

$40 850
Assessed Value
$72 734
Market Value
Annual Tax
$15 850
Taxable Value
Ownership
OwnerALEXIS-JEAN KETTY
Mailing Address3217 AZALEA BLOSSOM DR PLANT CITY FL 33567
Property Details
Year Built2006
Living Area2 202 sq ft
Lot Size7 261 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$23 675
Just (Market) Value$72 734
Assessed Value$40 850
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 850