4202 LONE OAK RD

PLANT CITY, Florida 33567 · Hillsborough County · Parcel 212913ZZZ000004013100U

$49 607
Assessed Value
$89 119
Market Value
Annual Tax
$24 607
Taxable Value
Ownership
OwnerLARA JERONIMO
Mailing Address4202 LONE OAK RD PLANT CITY FL 33567
Property Details
Year Built1990
Living Area924 sq ft
Lot Size37 258 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$54 913
Just (Market) Value$89 119
Assessed Value$49 607
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 607