2005 E IDA ST

TAMPA, Florida 33610 · Hillsborough County · Parcel 1929064BC000020000060A

$47 800
Assessed Value
$254 244
Market Value
Annual Tax
$22 800
Taxable Value
Ownership
OwnerRODRIGUEZ ANNETTE S LIFE ESTAT
Mailing Address2005 E IDA ST TAMPA FL 33610
Property Details
Year Built2005
Living Area1 445 sq ft
Lot Size6 250 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$74 250
Just (Market) Value$254 244
Assessed Value$47 800
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 800
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $100 11