712 MONTCLAIR RD

PENSACOLA, Florida 32505 · Escambia County · Parcel 102S301001004001

$39 486
Assessed Value
$105 694
Market Value
Annual Tax
$14 486
Taxable Value
Ownership
OwnerHURST JESSICA
Mailing Address712 MONTCLAIR RD PENSACOLA FL 32505
Property Details
Year Built1959
Living Area1 078 sq ft
Lot Size8 621 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$105 694
Assessed Value$39 486
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 486