2120 W LA RUA ST

PENSACOLA, Florida 32505 · Escambia County · Parcel 000S009060001147

$49 680
Assessed Value
$82 092
Market Value
Annual Tax
$24 680
Taxable Value
Ownership
OwnerLYLES CHARLES & LYLES VINESTA
Mailing Address2120 W LA RUA ST PENSACOLA FL 32505
Property Details
Year Built1928
Living Area1 477 sq ft
Lot Size6 107 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$10 077
Just (Market) Value$82 092
Assessed Value$49 680
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 680