6614 HAMPTON RD

PENSACOLA, Florida 32505 · Escambia County · Parcel 261S305101008001

$43 087
Assessed Value
$97 264
Market Value
Annual Tax
$18 087
Taxable Value
Ownership
OwnerJACKSON ENOCH NORRIS TIFFANY L
Mailing Address6614 HAMPTON RD PENSACOLA FL 32505
Property Details
Year Built1970
Living Area996 sq ft
Lot Size9 862 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$12 000
Just (Market) Value$97 264
Assessed Value$43 087
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 087