60 MURPHY LN

PENSACOLA, Florida 32505 · Escambia County · Parcel 481S301600000011

$42 109
Assessed Value
$42 109
Market Value
Annual Tax
$17 109
Taxable Value
Ownership
OwnerDEVOTO AUGUST GEORGE IV
Mailing Address60 MURPHY LN PENSACOLA FL 32505
Property Details
Year Built1994
Living Area864 sq ft
Lot Size17 860 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$11 685
Just (Market) Value$42 109
Assessed Value$42 109
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 109
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2025 $64 000 01