3 WALTERS CT

PENSACOLA, Florida 32505 · Escambia County · Parcel 342S300823000003

$39 670
Assessed Value
$106 480
Market Value
Annual Tax
$14 670
Taxable Value
Ownership
OwnerFOSTER JOHN C & TINA E
Mailing Address3 WALTERS CT PENSACOLA FL 32505
Property Details
Year Built1938
Living Area1 329 sq ft
Lot Size6 547 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$6 000
Just (Market) Value$106 480
Assessed Value$39 670
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 670