5017 N PEARL ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 0273030000R

$49 171
Assessed Value
$70 563
Market Value
Annual Tax
$24 171
Taxable Value
Ownership
OwnerSINCLAIR JIMMY
Mailing Address5017 PEARL ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1927
Living Area959 sq ft
Lot Size5 149 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$13 572
Just (Market) Value$70 563
Assessed Value$49 171
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 171