129 W 40TH ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 0272870000R

$37 841
Assessed Value
$64 759
Market Value
Annual Tax
$12 841
Taxable Value
Ownership
OwnerBLUE GWEN L
Mailing Address129 W 40TH ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1926
Living Area954 sq ft
Lot Size6 306 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$14 792
Just (Market) Value$64 759
Assessed Value$37 841
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 841