3749 WALNUT ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1332910000R

$40 294
Assessed Value
$63 468
Market Value
Annual Tax
$15 294
Taxable Value
Ownership
OwnerJOHNSON SHARON D
Mailing Address3749 WALNUT ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1947
Living Area1 098 sq ft
Lot Size8 902 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$19 504
Just (Market) Value$63 468
Assessed Value$40 294
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 294