3519 SILVER ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1338260000R

$30 222
Assessed Value
$62 849
Market Value
Annual Tax
$5 222
Taxable Value
Ownership
OwnerBOWERS ASTON ET AL
Mailing Address3519 SILVER ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1947
Living Area1 022 sq ft
Lot Size7 369 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 026
Just (Market) Value$62 849
Assessed Value$30 222
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 222