2131 BRIDIER ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1141300000R

$30 068
Assessed Value
$60 334
Market Value
Annual Tax
$5 068
Taxable Value
Ownership
OwnerBRYANT ROSALIND D
Mailing Address2131 BRIDIER ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1950
Living Area1 015 sq ft
Lot Size5 280 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$14 752
Just (Market) Value$60 334
Assessed Value$30 068
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 068