1970 LAMBERT ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1160220000R

$49 270
Assessed Value
$49 555
Market Value
Annual Tax
$24 270
Taxable Value
Ownership
OwnerOSBORNE SHAWN L
Mailing Address1970 LAMBERT ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1944
Living Area937 sq ft
Lot Size5 016 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$14 310
Just (Market) Value$49 555
Assessed Value$49 270
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 270