1885 E 27TH ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1315270000R

$38 847
Assessed Value
$65 949
Market Value
Annual Tax
$13 847
Taxable Value
Ownership
OwnerHAYWOOD WILLIE ET AL
Mailing Address1885 E 27TH ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1943
Living Area1 263 sq ft
Lot Size5 456 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 842
Just (Market) Value$65 949
Assessed Value$38 847
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 847