1822 FLORIDA AVE

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1139930000R

$38 335
Assessed Value
$69 603
Market Value
Annual Tax
$13 335
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN DARRYL
Mailing Address1822 FLORIDA AVE JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1926
Living Area2 702 sq ft
Lot Size4 872 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$16 808
Just (Market) Value$69 603
Assessed Value$38 335
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 335