1763 E 27TH ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1317330000R

$43 843
Assessed Value
$78 816
Market Value
Annual Tax
$18 843
Taxable Value
Ownership
OwnerMASSA ABIGAIL
Mailing Address1763 E 27TH ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built2003
Living Area1 173 sq ft
Lot Size5 075 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$13 128
Just (Market) Value$78 816
Assessed Value$43 843
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 843