1556 EVERGREEN AVE

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1148450000R

$37 574
Assessed Value
$70 136
Market Value
Annual Tax
$12 574
Taxable Value
Ownership
OwnerMCCLELLAN PAMELA
Mailing Address1556 EVERGREEN AVE JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1916
Living Area1 420 sq ft
Lot Size6 072 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 825
Just (Market) Value$70 136
Assessed Value$37 574
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 574