1545 E 19TH ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1318520020R

$32 097
Assessed Value
$67 012
Market Value
Annual Tax
$7 097
Taxable Value
Ownership
OwnerDARDEN DOROTHY ANN LIFE ESTATE
Mailing Address1545 E 19TH ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1969
Living Area1 078 sq ft
Lot Size4 825 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$13 128
Just (Market) Value$67 012
Assessed Value$32 097
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 097
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $100 14
1 de enero de 2024 $100 14