1511 E 27TH ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1325170000R

$47 892
Assessed Value
$79 268
Market Value
Annual Tax
$22 892
Taxable Value
Ownership
OwnerSMOAK PAULA
Mailing Address1511 E 27TH ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1965
Living Area1 308 sq ft
Lot Size5 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$11 792
Just (Market) Value$79 268
Assessed Value$47 892
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 892