1352 VAN BUREN ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1144650010R

$44 143
Assessed Value
$84 932
Market Value
Annual Tax
$19 143
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN EARLINE IDELLA
Mailing Address1352 VAN BUREN ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1969
Living Area1 331 sq ft
Lot Size5 750 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 079
Just (Market) Value$84 932
Assessed Value$44 143
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 143