1330 SPEARING ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1145460000R

$42 666
Assessed Value
$80 039
Market Value
Annual Tax
$17 666
Taxable Value
Ownership
OwnerROBINSON DEMETRIS LOLITA
Mailing Address1330 SPEARING ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1991
Living Area1 121 sq ft
Lot Size6 250 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 825
Just (Market) Value$80 039
Assessed Value$42 666
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 666