1225 E 32ND ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1323650000R

$31 166
Assessed Value
$65 122
Market Value
Annual Tax
$6 166
Taxable Value
Ownership
OwnerBROOKINS BLANCH L
Mailing Address1225 E 32ND ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1945
Living Area1 439 sq ft
Lot Size5 025 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$11 792
Just (Market) Value$65 122
Assessed Value$31 166
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 166