1220 E UNION ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1226070000R

$46 278
Assessed Value
$105 374
Market Value
Annual Tax
$21 278
Taxable Value
Ownership
OwnerCLARK SHAWN P
Mailing Address1220 E UNION ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built2003
Living Area1 299 sq ft
Lot Size10 139 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$27 649
Just (Market) Value$105 374
Assessed Value$46 278
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 278