116 W 32ND ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1335420000R

$30 041
Assessed Value
$56 666
Market Value
Annual Tax
$5 041
Taxable Value
Ownership
OwnerWRIGHT NATHAN D
Mailing Address116 W 32ND ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1926
Living Area1 267 sq ft
Lot Size5 427 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$14 490
Just (Market) Value$56 666
Assessed Value$30 041
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 041