1155 PHELPS ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1229680035R

$31 981
Assessed Value
$33 514
Market Value
Annual Tax
$6 981
Taxable Value
Ownership
OwnerMITCHELL ERMA M
Mailing Address1155 PHELPS ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1971
Living Area1 142 sq ft
Lot Size3 314 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$10 238
Just (Market) Value$33 514
Assessed Value$31 981
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 981