1147 HARRISON ST

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1143220000R

$46 361
Assessed Value
$118 140
Market Value
Annual Tax
$21 361
Taxable Value
Ownership
OwnerWILLIAMS PATRICIA LANETTE
Mailing Address1147 HARRISON ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1998
Living Area1 152 sq ft
Lot Size6 100 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 825
Just (Market) Value$118 140
Assessed Value$46 361
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 361