1144 EVERGREEN AVE

JACKSONVILLE, Florida 32206 · Duval County · Parcel 1142220000R

$47 480
Assessed Value
$87 644
Market Value
Annual Tax
$22 480
Taxable Value
Ownership
OwnerFIELDS WILLIE JR
Mailing Address1144 EVERGREEN AVE JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1999
Living Area1 121 sq ft
Lot Size5 991 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$21 825
Just (Market) Value$87 644
Assessed Value$47 480
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 480